Orașul Ovidiu
o comunitate legată

Orașul Ovidiu din Constanța este cunoscut pentru comunitatea sa vibrantă și prietenoasă, unde oamenii sunt mereu dispuși să se ajute reciproc și să organizeze evenimente culturale. 

Telefon

0341 928

Email

primariaovidiu@gmail.com

George Scupra – Primar

Îmi propun să construim împreună un oraș care nu doar că își respectă trecutul, dar privește cu curaj spre viitor, un oraș în care fiecare dintre noi se poate simți cu adevărat acasă. Vă invit să ne unim forțele, să colaborăm și să ne sprijinim reciproc în acest drum. Împreună, putem face din orașul nostru un loc mai bun pentru noi și pentru generațiile care vor urma.

Astăzi, mai mult ca niciodată, suntem uniți de viziunea unui oraș vibrant, inclusiv și prosper. Ca primar, îmi dedic fiecare zi pentru a transforma viziunea noastră comună în realitate, punând bazele unei comunități în care fiecare voce este auzită, fiecare stradă este mai sigură și fiecare parc mai verde

INTRĂ ÎN
LEGATURĂ CU NOI

Primăria Orasului Ovidiu încurajează cetățenii să se implice activ și să comunice deschis cu administrația locală pentru a construi împreună un oraș mai bun pentru toți

AGENDA
PRIMARULUI

Agenda primarului pune accent pe transparență și deschidere în guvernarea locală, promițând o administrație deschisă cetățenilor și implicare activă în luarea deciziilor

PRIMARIA OVIDIU

Comunitatea Orașului Ovidiu contează!

Implicarea în comunitate este cheia spre construirea unei societăți solidare și dinamice, unde fiecare individ contribuie activ la bunăstarea colectivă și la dezvoltarea sustenabilă a mediului înconjurător.

Aceasta presupune nu doar participarea la inițiative și proiecte comune, ci și promovarea unui dialog constant între cetățeni, organizații și autorități locale, pentru a identifica cele mai eficiente soluții la nevoile comunității.

Prin colaborare și respect reciproc, putem transforma provocările în oportunități de creștere și inovare, asigurând un viitor prosper pentru orașul nostru și pentru generațiile viitoare.

IMPLICĂ-TE ÎN COMUNITATEA TA

ORAȘUL OVIDIU

EVENIMENTE VIITOARE

Orașul Ovidiu din Constanța găzduiește numeroase evenimente culturale și recreative, de la festivaluri tradiționale la concerte și expoziții artistice. Aceste evenimente aduc împreună comunitatea locală și vizitatori, creând o atmosferă vibrantă și plină de viață.

NU SUNT EVENIMENTE MOMENTAN

Ultimele noutăți din orașul ovidiu

Vezi ultimele știri din orașul Ovidiu,  te ținem la curent cu tot ce se întamplă, de la evenimente până la anunțuri de interes public.

CSO Ovidiu invită copiii la mișcare

CSO Ovidiu invită copiii la mișcare

Cei mici din Ovidiu, Poiana și Culmea, cu vârste între 8 și 14 ani, sunt așteptați să participe la selecția pentru secția de kaiac-canoe a clubului Vara a...

Plimbari cu Vaporasul in Ovidiu

Plimbari cu Vaporasul in Ovidiu

Vara s-a reintors si incepand de vineri 21.06.2024 Vaporasul Minerva va asteapta pe toti la o plimbare gratuita pe lacul lui Ovidiu, ascultand muzica...

Un alt mare  investitor la Ovidiu!

Un alt mare investitor la Ovidiu!

Astazi, a fost semnata autorizatia de constructie pentru al 2-lea campus scolar din orasul nostru, ce va fi construit de Fundatia Maarif langa Academia Gh....