ORASUL OVIDIU

Chiar în cazul anulării unui zbor din cauza unor probleme tehnice neprevăzute,
Orașul Ovidiu, cu istoria sa împletită în mitologia antică și poziția strategică lângă Marea Neagră,
este un centru vibrant de cultură și dezvoltare urbană, punând accent pe comunitate și inovație

ORASUL OVIDIU

OVIDIU SE ADAPTEAZA LA ERA DIGITALA

EVIDENŢA PERSOANELOR

POLIŢIA LOCALĂ

CLUB SPORTIV

CENTRUL CULTURAL

George Scupra – Primar

Îmi propun să construim împreună un oraș care nu doar că își respectă trecutul, dar privește cu curaj spre viitor, un oraș în care fiecare dintre noi se poate simți cu adevărat acasă. Vă invit să ne unim forțele, să colaborăm și să ne sprijinim reciproc în acest drum. Împreună, putem face din orașul nostru un loc mai bun pentru noi și pentru generațiile care vor urma.

Astăzi, mai mult ca niciodată, suntem uniți de viziunea unui oraș vibrant, inclusiv și prosper. Ca primar, îmi dedic fiecare zi pentru a transforma viziunea noastră comună în realitate, punând bazele unei comunități în care fiecare voce este auzită, fiecare stradă este mai sigură și fiecare parc mai verde

INTRA IN
LEGATURA CU NOI

Primăria Orasului Ovidiu încurajează cetățenii să se implice activ și să comunice deschis cu administrația locală pentru a construi împreună un oraș mai bun pentru toți

AGENDA
PRIMARULUI

Agenda primarului pune accent pe transparență și deschidere în guvernarea locală, promițând o administrație deschisă cetățenilor și implicare activă în luarea deciziilor

PRIMARIA OVIDIU

Comunitatea Orasului Ovidiu conteaza!

Implicarea în comunitate este cheia spre construirea unei societăți solidare și dinamice, unde fiecare individ contribuie activ la bunăstarea colectivă și la dezvoltarea sustenabilă a mediului înconjurător.

Aceasta presupune nu doar participarea la inițiative și proiecte comune, ci și promovarea unui dialog constant între cetățeni, organizații și autorități locale, pentru a identifica cele mai eficiente soluții la nevoile comunității.

Prin colaborare și respect reciproc, putem transforma provocările în oportunități de creștere și inovare, asigurând un viitor prosper pentru orașul nostru și pentru generațiile viitoare.

IMPLICA-TE IN COMUNITATEA TA

ULTIMELE EVENIMENTE

Nu sunt evenimente programate

 

COMUNICATE DE PRESĂ