Cei mai buni sportivi de la CSO Ovidiu au avut parte ieri, 21.12.2022, de un moment special. Performerii acestui an sportiv au fost premiați de Primarul Orașului Ovidiu, George Scupra, în cadrul unei ceremonii desfășurate în Sala de Sport din Ovidiu. Peste 60 de sportivi au fost recompensați pentru rezultatele deosebite înregistrate în 2022. Premiantele au fost secțiile de haltere, karate și fotbal, care au urcat pe podiumul competițiilor pe plan național sau județean.

“Obiectivul nostru principal este sportul de masă și mă bucură faptul că tot mai mulți copii aleg să facă mișcare. Noi le oferim condiții bune și echipamente pentru sport, dar și oportunitatea de a face performanță. A fost un an bun, cu performanțe la nivel național. Și nu doar pentru haltere, karate și fotbal, dar și pentru alte sporturi. De exemplu, la handbal și rugby ne batem de la egal la egal pentru locurile fruntașe cu reprezentantele unor orașe mari. Suntem mândri de rezultatele obținute de sportivi noștri și ne dorim ca anul viitor să avem și mai multe motive pentru premiere. Urez sarbători fericite tuturor sportivilor, antrenorilor dar și părinților!” (primar, George Scupra)