PRIMĂRIA ORAȘULUI OVIDIU

Comunicate de Presă

 

CSO Ovidiu invită copiii la mișcare

CSO Ovidiu invită copiii la mișcare

Cei mici din Ovidiu, Poiana și Culmea, cu vârste între 8 și 14 ani, sunt așteptați să participe la selecția pentru secția de kaiac-canoe a clubului Vara a venit cu vești bune pentru copiii din Ovidiu și din cele două sate arondate, Poiana și Culmea. Cei mici sunt...

citește mai mult
Plimbari cu Vaporasul in Ovidiu

Plimbari cu Vaporasul in Ovidiu

Vara s-a reintors si incepand de vineri 21.06.2024 Vaporasul Minerva va asteapta pe toti la o plimbare gratuita pe lacul lui Ovidiu, ascultand muzica valurilor, admirand insula lui Ovidiu si privind apusuri magice. Daca doriti sa legati prietenii si sa va faceți cele...

citește mai mult
Un alt mare  investitor la Ovidiu!

Un alt mare investitor la Ovidiu!

Astazi, a fost semnata autorizatia de constructie pentru al 2-lea campus scolar din orasul nostru, ce va fi construit de Fundatia Maarif langa Academia Gh. Hagi! Investitia se ridica la aproximativ 10 milioane de euro, iar lucrarile vor incepe in vara acestui an!

citește mai mult
ANUNȚ DE INTERES GENERAL

ANUNȚ DE INTERES GENERAL

Astăzi, 24 mai 2024, începând cu ora 20:00 vă așteptăm la inaugurarea zonei de recreere din fața Liceului Tehnologic Ion Podaru ! Evenimentul va fi precedat de un spectacol artistic variat, susținut de cercurile de copii și artiști din cadrul Centrului Cultural Elena...

citește mai mult
Din dragoste pentru natura

Din dragoste pentru natura

Având în vedere lucrările de amenajare a zonelor pietonale de pe Sos. Națională , am fost nevoiți să relocăm 6 copaci ( platan ), ce nu se puteau dezvolta armonios din cauza spațiului dintre ei. Aceștia au fost relocați cu succes în zona cartierului Tineretului, unde...

citește mai mult

ANUNȚ DE INTERES GENERAL

Primăria oraşului Ovidiu vă aduce la cunoștință că pentru plata integrală a sumelor datorate bugetului local până la data de 1 aprilie 2024, inclusiv, se acordă bonificații de 10% pentru persoanele fizice și 5% pentru persoanele juridice din cuantumul impozitului /...

citește mai mult